Over de actie
Schedelbasistumoren
Dit bestemmingsfonds is van het gezamenlijke schedelbasistumoren team van UMC Maastricht en UMC Radboud Nijmegen. Vanuit dit fonds financieren wij ons onderzoek. Wij ontvangen van iedere donatie een mailbevestiging, we vinden het leuk om uw opmerking(en) daarin te lezen.
De schedelbasis bevindt zich onder de hersenen en voor de hersenstam. Het betreft hier doorgaans relatief goedaardige tot (soms) kwaadaardige tumoren. De meeste schedelbasistumoren groeien zeer langzaam. Alleen door hun constante groei verdringen ze steeds meer zenuwen die vanuit de hersenen en hersenstam de schedel verlaten en uiteindelijk ook de hersenstructuren en de hersenstam, en geven dan vaak geleidelijk meer klachten.
Schedelbasistumoren behoren daarom tot "lastige" (hersen)tumoren. Voor zowel de patiënt als de arts. Tegenwoordig kunnen we steeds meer chirurgisch ingrijpen, maar we zitten te springen om juiste (na)behandelingen voor deze tumoren, om de groei te stoppen of in ieder geval te remmen om zo de kwaliteit van leven van de patiënt tot het hoogst haalbare niveau te krijgen: "jezelf te mogen blijven".
Schedelbasistumoren zijn onder andere: Hypofyse tumor, "Brughoek tumor" (Schwannoom, Acusticus neurinoom), Chordoom, maar ook meningeomen komen op in deze regio voor.
Helpen jullie ons mee om heel veel donaties te werven voor meer onderzoek naar deze tumoren?
Dank jullie wel;
prof. dr. Dirk Kunst
prof. dr. Yasin Temel
Donaties
Kaarten van Anique is een onderdeel van de Stichting Geniet namens Anique. De Kaarten van Anique doneert jaarlijks een doel van de Stichting STOPhersentumoren.
Een kleine maar welgemeende donatie. Dank ook voor de goed georganiseerde, informatieve en deskundige uitleg op de patientendag in Vught. Met schrijftolken ? Heel fijn ook om lotgenoten te treffen. Hopelijk komt er een vervolg!
Wat een goede Patiëntendag. De uitleg was duidelijk, We zijn er wat rustige door geworden. De bijdrage is klein maar alle beetjes helpen. Succes
Het is maar een kleine donatie, maar gemeend. Ik heb de patiënten dag in Vucht bijgewoond. Een mooie informatieve dag met goede onderwerpen en deskundige uitleg. Heb er veel van opgestoken. Bedankt!
Heb zelf een brughoektumor en mijn zus een chordoom. Beide op jonge leeftijd. Dus ik steun deze actie heel graag!
Héél erg véél inzicht en voortvarendheid met onderzoek en behandeling toegewenst! ❤️ Iedereen kan met een hersentumor te maken krijgen!
Zo fijn dat jullie je zo inzetten voor deze patiëntengroep die het zo moeilijk hebben.
Hopelijk komen jullie een eind verder in de ontwikkelingen en onderzoeken. Dat zou geweldig zijn!
Heel fijn als er verder onderzoek wordt gedaan naar de (na)behandeling!
Ikzelf ben goed geholpen aan mijn brughoektumor. Zowel tijdens de operatie als de bestraling. Ze weten er al zoveel over, maar over de nabehandeling is helaas nog weinig bekend.
Heel erg bedankt voor alle goede zorgen voor, na en tijdens mijn operatie(s) Dit bedrag is bij elkaar gebracht door een spontaan bericht op Facebook en is door diverse mensen mogelijk gemaakt.
100% voor St. STOPhersentumoren.nl
Laatste donaties
Kaarten van Anique is een onderdeel van de Stichting Geniet namens Anique. De Kaarten van Anique doneert jaarlijks een doel van de Stichting STOPhersentumoren.
Geweldig, dank je wel
Een kleine maar welgemeende donatie. Dank ook voor de goed georganiseerde, informatieve en deskundige uitleg op de patientendag in Vught. Met schrijftolken ? Heel fijn ook om lotgenoten te treffen. Hopelijk komt er een vervolg!